předchozí<br />dílo předchozí
dílo
další
dílo
další<br />dílo
DVĚ SEDÍCÍ DÍVKY

Pravoslav Kotík DVĚ SEDÍCÍ DÍVKY

Vyvolávací cena
24 000 CZK
   |   960 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK
   |   1 040 EUR
Lot 131 131
Rozměry
33 x 49,5 cm (v x š)
Popis
Akvarel, papír | 1929 | Sign. vpravo uprostřed "P. Kotík 29"

Ženský akt dvou sedících dívek je provokativním dílem Pravoslava Kotíka z období, kdy jeho tvorbu výrazně ovlivňoval kubismus. Kotík maluje nahé ženské tělo velice rád a to zejména na počátku 30. let, kdy jeho tvorba nese i prvky neoklasicismu. Dívky výrazných křivek sedí vyzývavě mezi barevnými polštáři načrtnuty černou konturou a usazeny ve středu kompozice. Téma odráží uvolněnost meziválečné doby.