Lot 200
Jiří Winter Neprakta (1924 - 2011) ČERT A KÁČA

80. léta 20. století
kresba štětcem a tuší, akvarel, papír
450 x 331 mm (v x š)
sign dole ke středu: Neprakta

Vyvolávací cena
18 000 CZK
   |   750 EUR
Dosažená cena
34 000 CZK
   |   1 417 EUR

Neprakta byl činný v několika výtvarných oborech, avšak nejznámější je jeho rozsáhlá tvorba karikaturní a humoristická. Typická je pro něj hrubě zjednodušená obrysová linie vedená širokou stopou a karikujíci deformace tvaru. Zjevná inspirace Josefem Ladou je ve vyznění značně posunuta k výraznější bezohlednosti, direktnosti a kritičnosti. V tomto smyslu je nabízená velkoformátová kresba typickou ukázkou Nepraktova díla.