Lot 14
Neznámý Autor KOJÍCÍ MADONA

17. století
Olej, plátno
82 x 63 cm (v x š)
Nesignováno

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 750 EUR

Motiv je variantou na obraz Lucase Cranacha, kdy je Marie znázorněna, jak kojí malého Krista, zatímco se dívá z obrazu na diváka. Poloviční vyobrazení je zobrazeno před oponou, kterou zvedají dva andělé, v případě předloženého plátna pouze jeden.