Lot 163
Bohdan Kopecký (1928 - 2010) POHLED NA STŘEDOHOŘÍ

1957
Olej, plátno, karton
58 x 47,5 cm (v x š)
Vpravo dle "Ko 57"

Vyvolávací cena
20 000 CZK
   |   833 EUR
Dosažená cena
39 000 CZK
   |   1 625 EUR

Bohdan Kopecký se věnoval realistickému zobrazování potemnělých průmyslových krajin a později se jeho náměty začaly pročišťovat. Do popředí vystoupily kvetoucí rostliny a trávy a výběžky Českého středohoří. Obloze na horizontu dominuje starorůžová a fialová, která se bude ozývat v pozdější tvorbě Kopeckého. Kontrastuje s pruskou modří a ultramaríny, které dávají prostor neapolské žluti a symbolickému stromu v popředí, který se stal jedním z atributů Kopeckého tvorby té doby. K dílu je přiložen znalecký posudek PhDr. Jana Štíbra.