Lot 48
Eduard Friedrich Leybold (1798 - 1879) PORTRÉT DÁMY

1833
Olej, plátno
71 x 58 cm (v x š)
Vlevo uprostřed "E. F. Leybold"

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR

Eduard Friedrich Leybold byl malířem, který působil především v Německu a Rakousku. Portrét je ukázkou vytříbeného vkusu z období biedermeieru, dáma má typický slavnostní účes a bohatě řasené šaty s krajkovým živůtkem. Modré oblačné nebe tvoří dynamický barevný protějšek k šarlatovému hedvábí a podtrhuje oděv i účes portrétované dámy.