Lot 223
Jiří Mesický (1967) PORTRÉT DÍVKY

2011
Olej, plátno
51 x 40 cm (v x š)
Vpravo dole "JM"

Vyvolávací cena
19 000 CZK
   |   792 EUR

Jiří Mesický studoval malbu na AVU na UCLA v Kalifornii a v New Yorku. Nyní se věnuje především zakázkovým portrétům a plenérům. Proces tvorby považuje za dialog a i když se může zdát, že jde o snahu imitovat realisticky co je před námi, snaží se nacházet v pohledové realitě hlubší vrstvy. Malba se v jeho pojetí stává introspektivním prostředkem. Malba holčičky je po formální a především barevné stránce hravou reflexí dítěte.