Lot 83
Alois Kalvoda (1875 - 1934) RADĚJOV

1903
kresba uhlem a bělobou, šedý papír na kartonu
200 x 173 mm (v x š)
sign. vpravo dole: Alois Kalvoda, vlevo dole datováno: Radějov 1903

Vyvolávací cena
8 000 CZK
   |   333 EUR

Kresba zachycuje detail konkrétní krajinné situace: stodolu se stromy v popředí, stavení a kopcovitý terén v pozadí. Podle přípisu byla pořízena v Radějově, na úpatí Bílých Karpat. Tato oblast na Hodonínsku byla často zdrojem Kalvodových krajinářských témat. Práce je provedena s jistotou a nese znaky autorova mistrovství z období, které je v jeho tvorbě ceněno nejvýše.