Lot 215
Olbram Zoubek (1926 - 2017) ŠIPKA

2001
polychromovaný cement
230 cm (v)
Signováno na plintě: O ZOUBEK

Vyvolávací cena
350 000 CZK
   |   14 583 EUR
Dosažená cena
550 000 CZK
   |   22 917 EUR

Výjimečná monumentální socha od českého významného sochaře Olbrama Zoubka patří k autorově zhruba desetiletému tematickém cyklu, kdy se inspiroval keltským uměním. Modrá polychromovaná socha na podstavci porostlém mechem se signaturou ukazuje, že byla umístěním zamýšlena do prostoru v exteriéru. Podlouhlá hlava je se dvěma tvářemi. Socha byla hned po svém dokončení zakoupena do sbírky ve Velké Británii.. Drobná poškození. Při konzultacích posouzeno a autorství potvrzeno PhDr. P. Bregantovou. Přiložen certifikát pravosti.