Lot 166
Jan Zrzavý (1890 - 1977) STUDNA V KARLACHOVÝCH SADECH

40. léta 20. století
Litografie, papír
54 x 60,5 cm (v x š)
Vpravo dole "Jan Zrzavý"

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK
   |   1 083 EUR

Novogotická studna na Vyšehradě ve zpracování Jana Zrzavého, číslováno 166/300. Jan Zrzavý byl vždycky svůj, zcela odlišný, po avantgardních počátcích ho můžeme nejblíže přiřadit i mezi umělce preferující neoklasicismus, novou věcnost či magický realismus. V jeho dílech se projevuje jemná meditativní lyričnost.