Lot 70
Alfred Zoff (1852 - 1927) PLÁŽ S LODÍ V BELGII

20. léta 20. století
Olej, plátno
27 x 30 cm (v x š)
Sign. vpravo dole: A. Zoff

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 373 EUR
Dosažená cena
41 000 CZK
   |   1 608 EUR

Obraz s rybářskou lodí a postavou na pláži je ukázkou jedinečné malby Alfreda Zoffa, který patřil na počátku 20. století mezi hlavní představitele rakouského náladového impresionismu. V roce 1869 absolvoval nejprve kurzy krajinomalby na Státní akademii kreslení ve Štýrském Hradci. Po té se rozhodl pro uměleckou dráhu a r. 1880 byl zapsán na vídeňskou akademii k prof. E. P. von Lichtenfels. Po smrti otce v r. 1882 se jeho matka přestěhovala do Klagenfurtu, kde ji často navštěvoval a po zbytek života toto místo rád navštěvoval. Příležitostně také cestoval do Itálie a Belgie. Studium dokončil v r. 1890 na Akademii výtvarných umění v Karlsruhe u G. Schönlebera, který ho seznámil s Barbizonskou školou. Poté žil v Mnichově a Krems an der Donau. Od r. 1907 působil jako prof. na Akademii ve Štýrském Hradci. Získal řadu ocenění, včetně bronzové medaile na Pařížské výstavě (v r. 1900); členem Künstlerhaus Wien (od r. 1883) a Hagenbund (od r. 1900).