Lot 108
Zdeněk Burian (1905 - 1981) ZÁPAS

30. léta 20. století
Kvaš, papír
26 x 19 cm (v x š)
Sign. vlevo dole: Z. Burian

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   980 EUR
Dosažená cena
36 000 CZK
   |   1 412 EUR

Ukázková kvašová malba vynikajícího českého malíře a kreslíře, který si získal proslulost i v zahraničí svými animovanými filmy a perfekcionisticky propracovanými ilustračními kresbami. Motiv se nejpravděpodobněji vztahuje k románu Julese Verna Dvacet tisíc mil pod mořem (vyd. 1937) ve Vilímkově nakladatelství, kde Zdeněk Burian vtiskl nesmazatelné kouzlo titulům v legendární edici Vilímkovy knihovny mládeže dospívající, Verneovkám či edici Dobrodružný svět.