Lot 03
Pietro Andrea Mattioli (1501 - 1577) DE MEDICA MATERIA S KOMENTÁŘI

1674
Velké folio, dobová celokožená vazba
37 x 24 cm (v x š)

Vyvolávací cena
45 000 CZK
   |   1 731 EUR
poaukční prodej

Pietro Andrea Mattioli (1501-1577) byl italský renesanční lékař a botanik. Tato nejvýznamnější botanická publikace 16. století je původně komentářovým doplněním práce řeckého učence Dioscorida "De materia medica" z 1. století našeho letopočtu. Zde předkládané latinské vydání je druhé připravené basilejským botanikem a anatomem Casparem Bauhinem (1560-1624). Obsahuje celostránkovou titulní mědirytinovou borduru, rytý portrét, více než 1000 dřevořezů v textu, vignetách, záhlaví a iniciálách. Kniha je velmi zdařile typograficky a ilustračně vypravena, na kvalitně provedených sytých dřevořezech je věrně vyobrazeno nejen rostlinstvo, ale i živočišstvo domácí a exotické (slepice, ryby, žáby, hadi, korýši, krokodýl, slon). Je zde i několik žánrových scén ze života zahradnického a ve své době oblíbená pasáž o destilačních přístrojích s příslušnými vyobrazeními alchymistických propriet "De ratione distillandi aquas". Kompletní exemplář je ve výjimečně dobrém stavu zachovalosti, vše dobově původní, bez oxidace, přípisků či jiných zásahů nebo poškození. Celkem 75 listů, 1265 stran.

KOMENTÁŘE K ARISTOTELOVI

Lot 1 Johann Maier von Eck (1486 - 1543) KOMENTÁŘE K ARISTOTELOVI

Vyvolávací cena
38 000 CZK | 1 462 EUR
PUTOVÁNÍ SVATÝCH

Lot 2 Daniel Adam z Veleslavína (1546 - 1599) PUTOVÁNÍ SVATÝCH

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 731 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 231 EUR
DE MEDICA MATERIA S KOMENTÁŘI

Lot 3 Pietro Andrea Mattioli (1501 - 1577) DE MEDICA MATERIA S KOMENTÁŘI

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 731 EUR
PŘÍRUČKA PRO ZAHRADNÍKY

Lot 4 Jean-Baptiste de la Quintinye (1626 - 1688) PŘÍRUČKA PRO ZAHRADNÍKY

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
19 000 CZK | 731 EUR
BRITSKÁ ZOOLOGIE

Lot 5 Thomas Pennant (1726 - 1798) BRITSKÁ ZOOLOGIE

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
55 000 CZK | 2 115 EUR
OEUVRES COMPLETES. AVEC DE EXTRAITS DE DAUBENTON.

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
60 000 CZK | 2 308 EUR
HERAKLES A HYDRA

Lot 7 Neznámý Autor HERAKLES A HYDRA

Vyvolávací cena
17 000 CZK | 654 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK | 769 EUR
V HEFAISTOVĚ DÍLNĚ

Lot 8 Jacopo Palma il Giovanne (1548 - 1628) (připsáno) V HEFAISTOVĚ DÍLNĚ

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
STROM

Lot 9 Gillis van Conixloo I. (1544 - 1607) (připsáno) STROM

Vyvolávací cena
18 000 CZK | 692 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 692 EUR
PORTRÉT ŽENY

Lot 10 Rafael Santi (1483 - 1520) (následovník) PORTRÉT ŽENY

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK | 1 000 EUR
PUTTO

Lot 11 Bartholomeus Spranger (1546 - 1611) (připsáno) PUTTO

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 154 EUR
FORTUNA

Lot 12 Hendrik Goltzius (1558 - 1617) (připsáno) FORTUNA

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 962 EUR
ZEUS

Lot 13 Adrien de Vries (1556 - 1626) (připsáno) ZEUS

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 962 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK | 962 EUR
BŮH TVOŘÍCÍ ANDĚLY

Lot 14 Pieter de Jode (1570 - 1634) (připsáno) BŮH TVOŘÍCÍ ANDĚLY

Vyvolávací cena
20 000 CZK | 769 EUR
SVATÝ PETR

Lot 15 Jacques Callot (1592 - 1635) (připsáno) SVATÝ PETR

Vyvolávací cena
20 000 CZK | 769 EUR
MUČEDNICTVÍ SVATÉ KATEŘINY

Lot 16 Karel Škréta (1610 - 1674) (připsáno, okruh) MUČEDNICTVÍ SVATÉ KATEŘINY

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 346 EUR
ČOČKA Z VITRÁŽE

Lot 17 ČOČKA Z VITRÁŽE

Vyvolávací cena
8 000 CZK | 308 EUR
RELIÉFNÍ KACHEL

Lot 18 RELIÉFNÍ KACHEL

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 077 EUR
STŘÍBRNÝ OPASEK

Lot 19 STŘÍBRNÝ OPASEK

Vyvolávací cena
90 000 CZK | 3 462 EUR
Dosažená cena
190 000 CZK | 7 308 EUR
DÍVKY VÍTAJÍ DAVIDA S HLAVOU GOLIÁŠE

Lot 20 Neznámý Vlámský Mistr (????) DÍVKY VÍTAJÍ DAVIDA S HLAVOU GOLIÁŠE

Vyvolávací cena
280 000 CZK | 10 769 EUR
BRUSLENÍ NA ŘECE

Lot 21 Neznámý Autor BRUSLENÍ NA ŘECE

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 962 EUR
Dosažená cena
33 000 CZK | 1 269 EUR
OPILÝ LOT

Lot 22 Giovanni Battista Langetti (1625 - 1676) (následovník) OPILÝ LOT

Vyvolávací cena
140 000 CZK | 5 385 EUR
JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Lot 23 Anonymní severoitalský malíř JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Vyvolávací cena
290 000 CZK | 11 154 EUR
LUKRÉCIE

Lot 24 Anonymní severoitalský malíř LUKRÉCIE

Vyvolávací cena
290 000 CZK | 11 154 EUR