Lot 01
Johann Maier von Eck (1486 - 1543) KOMENTÁŘE K ARISTOTELOVI

1516 - 1517
Kožená vazba na dřevěných deskách se setřelou slepotiskovou výzdobou
32 x 24 cm (v x š)

Vyvolávací cena
38 000 CZK
   |   1 462 EUR
poaukční prodej

Dvě první vydání komentářů německého scholastického teologa a protireformátora Johanna Ecka (1486-1543) k Aristotelovým (384-322 př.n.l.) hlavním pracem a k dílu španělského filosofa a lékaře Petra Hispania (Peter of Spain, 13. století), který se dále zabýval mj. ekonomickými tématy nebo etikou obchodu. Eckovy interpretace těchto starých klasiků se staly novými východisky pro výuku filosofie (dialektiky, logiky) na německých universitách, položily základy k jejímu modernímu pojetí v budoucnosti. Oba svazky ze stejné oficíny mají dvoubarevné titulní listy vyzdobené identickým dřevořezem Hanse Burgkmaira (1473-1531) o velikosti 13 x 12,5 cm, předního dobového dřevořezáče, průkopníka šerosvitové techniky dřevořezu, žáka Martina Schongauera. Krásná raně renesanční typografie, rubrikování, místy dvousloupcový tisk jsou doplněny textovými dřevořezy, schématy a diagramy, iniciálami, četnými dobovými rukopisnými margináliemi a dvěma drobnými kresbami. Na přední předsádce vlastnické přípisky datované 1577, resp. 1578, na titulu staré rukopisné poznámky latinsky a řecky.

KOMENTÁŘE K ARISTOTELOVI

Lot 1 Johann Maier von Eck (1486 - 1543) KOMENTÁŘE K ARISTOTELOVI

Vyvolávací cena
38 000 CZK | 1 462 EUR
PUTOVÁNÍ SVATÝCH

Lot 2 Daniel Adam z Veleslavína (1546 - 1599) PUTOVÁNÍ SVATÝCH

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 731 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 231 EUR
DE MEDICA MATERIA S KOMENTÁŘI

Lot 3 Pietro Andrea Mattioli (1501 - 1577) DE MEDICA MATERIA S KOMENTÁŘI

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 731 EUR
PŘÍRUČKA PRO ZAHRADNÍKY

Lot 4 Jean-Baptiste de la Quintinye (1626 - 1688) PŘÍRUČKA PRO ZAHRADNÍKY

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
19 000 CZK | 731 EUR
BRITSKÁ ZOOLOGIE

Lot 5 Thomas Pennant (1726 - 1798) BRITSKÁ ZOOLOGIE

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
55 000 CZK | 2 115 EUR
OEUVRES COMPLETES. AVEC DE EXTRAITS DE DAUBENTON.

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
60 000 CZK | 2 308 EUR
HERAKLES A HYDRA

Lot 7 Neznámý Autor HERAKLES A HYDRA

Vyvolávací cena
17 000 CZK | 654 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK | 769 EUR
V HEFAISTOVĚ DÍLNĚ

Lot 8 Jacopo Palma il Giovanne (1548 - 1628) (připsáno) V HEFAISTOVĚ DÍLNĚ

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
STROM

Lot 9 Gillis van Conixloo I. (1544 - 1607) (připsáno) STROM

Vyvolávací cena
18 000 CZK | 692 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 692 EUR
PORTRÉT ŽENY

Lot 10 Rafael Santi (1483 - 1520) (následovník) PORTRÉT ŽENY

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK | 1 000 EUR
PUTTO

Lot 11 Bartholomeus Spranger (1546 - 1611) (připsáno) PUTTO

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 154 EUR
FORTUNA

Lot 12 Hendrik Goltzius (1558 - 1617) (připsáno) FORTUNA

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 962 EUR
ZEUS

Lot 13 Adrien de Vries (1556 - 1626) (připsáno) ZEUS

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 962 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK | 962 EUR
BŮH TVOŘÍCÍ ANDĚLY

Lot 14 Pieter de Jode (1570 - 1634) (připsáno) BŮH TVOŘÍCÍ ANDĚLY

Vyvolávací cena
20 000 CZK | 769 EUR
SVATÝ PETR

Lot 15 Jacques Callot (1592 - 1635) (připsáno) SVATÝ PETR

Vyvolávací cena
20 000 CZK | 769 EUR
MUČEDNICTVÍ SVATÉ KATEŘINY

Lot 16 Karel Škréta (1610 - 1674) (připsáno, okruh) MUČEDNICTVÍ SVATÉ KATEŘINY

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 346 EUR
ČOČKA Z VITRÁŽE

Lot 17 ČOČKA Z VITRÁŽE

Vyvolávací cena
8 000 CZK | 308 EUR
RELIÉFNÍ KACHEL

Lot 18 RELIÉFNÍ KACHEL

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 077 EUR
STŘÍBRNÝ OPASEK

Lot 19 STŘÍBRNÝ OPASEK

Vyvolávací cena
90 000 CZK | 3 462 EUR
Dosažená cena
190 000 CZK | 7 308 EUR
DÍVKY VÍTAJÍ DAVIDA S HLAVOU GOLIÁŠE

Lot 20 Neznámý Vlámský Mistr (????) DÍVKY VÍTAJÍ DAVIDA S HLAVOU GOLIÁŠE

Vyvolávací cena
280 000 CZK | 10 769 EUR
BRUSLENÍ NA ŘECE

Lot 21 Neznámý Autor BRUSLENÍ NA ŘECE

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 962 EUR
Dosažená cena
33 000 CZK | 1 269 EUR
OPILÝ LOT

Lot 22 Giovanni Battista Langetti (1625 - 1676) (následovník) OPILÝ LOT

Vyvolávací cena
140 000 CZK | 5 385 EUR
JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Lot 23 Anonymní severoitalský malíř JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Vyvolávací cena
290 000 CZK | 11 154 EUR
LUKRÉCIE

Lot 24 Anonymní severoitalský malíř LUKRÉCIE

Vyvolávací cena
290 000 CZK | 11 154 EUR