Lot 01
KOMENTÁŘE K ARISTOTELOVI
1516 - 1517
Kožená vazba na dřevěných deskách se setřelou slepotiskovou výzdobou
32 x 24 cm (v x š)
| 1 462 EUR
Dvě první vydání komentářů německého scholastického teologa a protireformátora Johanna Ecka (1486-1543) k Aristotelovým (384-322 př.n.l.) hlavním pracem a k dílu španělského filosofa a lékaře Petra Hispania (Peter of Spain, 13. století), který se dále zabýval mj. ekonomickými tématy nebo etikou obchodu. Eckovy interpretace těchto starých klasiků se staly novými východisky pro výuku filosofie (dialektiky, logiky) na německých universitách, položily základy k jejímu modernímu pojetí v budoucnosti. Oba svazky ze stejné oficíny mají dvoubarevné titulní listy vyzdobené identickým dřevořezem Hanse Burgkmaira (1473-1531) o velikosti 13 x 12,5 cm, předního dobového dřevořezáče, průkopníka šerosvitové techniky dřevořezu, žáka Martina Schongauera. Krásná raně renesanční typografie, rubrikování, místy dvousloupcový tisk jsou doplněny textovými dřevořezy, schématy a diagramy, iniciálami, četnými dobovými rukopisnými margináliemi a dvěma drobnými kresbami. Na přední předsádce vlastnické přípisky datované 1577, resp. 1578, na titulu staré rukopisné poznámky latinsky a řecky.
Lot 1 KOMENTÁŘE K ARISTOTELOVI
Vyvolávací cena38 000 CZK | 1 462 EUR
Lot 2 PUTOVÁNÍ SVATÝCH
Vyvolávací cena45 000 CZK | 1 731 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 231 EUR
Lot 3 DE MEDICA MATERIA S KOMENTÁŘI
Lot 4 PŘÍRUČKA PRO ZAHRADNÍKY
Vyvolávací cena15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
19 000 CZK | 731 EUR
Lot 5 BRITSKÁ ZOOLOGIE
Dosažená cena
55 000 CZK | 2 115 EUR
Lot 6 OEUVRES COMPLETES. AVEC DE EXTRAITS DE DAUBENTON.
Dosažená cena
60 000 CZK | 2 308 EUR
Lot 7 HERAKLES A HYDRA
Vyvolávací cena17 000 CZK | 654 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK | 769 EUR
Lot 8 V HEFAISTOVĚ DÍLNĚ
Lot 9 STROM
Vyvolávací cena18 000 CZK | 692 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 692 EUR
Lot 10 PORTRÉT ŽENY
Dosažená cena
26 000 CZK | 1 000 EUR
Lot 11 PUTTO
Vyvolávací cena30 000 CZK | 1 154 EUR
Lot 12 FORTUNA
Vyvolávací cena25 000 CZK | 962 EUR
Lot 13 ZEUS
Dosažená cena
25 000 CZK | 962 EUR
Lot 14 BŮH TVOŘÍCÍ ANDĚLY
Vyvolávací cena20 000 CZK | 769 EUR
Lot 15 SVATÝ PETR
Lot 16 MUČEDNICTVÍ SVATÉ KATEŘINY
Vyvolávací cena35 000 CZK | 1 346 EUR
Lot 17 ČOČKA Z VITRÁŽE
Vyvolávací cena8 000 CZK | 308 EUR
Lot 18 RELIÉFNÍ KACHEL
Vyvolávací cena28 000 CZK | 1 077 EUR
Lot 19 STŘÍBRNÝ OPASEK
Vyvolávací cena90 000 CZK | 3 462 EUR
Dosažená cena
190 000 CZK | 7 308 EUR
Lot 20 DÍVKY VÍTAJÍ DAVIDA S HLAVOU GOLIÁŠE
Vyvolávací cena280 000 CZK | 10 769 EUR
Lot 21 BRUSLENÍ NA ŘECE
Dosažená cena
33 000 CZK | 1 269 EUR
Lot 22 OPILÝ LOT
Vyvolávací cena140 000 CZK | 5 385 EUR
Lot 23 JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA
Vyvolávací cena290 000 CZK | 11 154 EUR
Lot 24 LUKRÉCIE