Lot 124
Václav Jansa (1859 - 1913) HOSPODÁŘSKÉ STAVENÍ

1910
Olej, plátno
60 x 75 cm (v x š)
Vpravo dole "Vács. Jansa"

Vyvolávací cena
7 000 CZK
   |   280 EUR

Dosažená cena
55 000 CZK
   |   2 200 EUR

Václav Jansa patřil mezi české krajináře, kteří vynikali citem pro zachycení atmosféry a smyslem pro detail. Společně s Luďkem Maroldem, K. Raškem a L. Vacátkem pracoval na vytvoření panoramatu Bitvy u Lipan a na více než 150 akvarelech zachytil zanikající časti Prahy.