Lot 27
BOHATĚ INTARZOVANÝ KABINET Z OBDOBÍ NAPOLEONA III.

Kolem 1860
Růžové dřevo, černěná hruška, javor, eben, zlacený bronz, látka
144 x 80 x 49 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   480 EUR

Dosažená cena
31 000 CZK
   |   1 240 EUR

Působivý, bohatě intarzovaný kabinet pochází z doby vlády Napoleona III. ve Francii. Na konzolovém stolku s centrálním zlaceným bronzem s motivy hudby a bočními figurálními ozdobami a na desce s hrajícím si ptactvem, stojí nástavba s precizně zpracovanou florální intarzií po všech stranách kombinovaná se zlaceným bronzem. Na zaobleném vršku párové čučky v podobě váz. Otevírací centrální dvířka a dva šuplíky. Spodní část s velkým šuplíkem, přičemž uvnitř se zelenou látkou a pod ním tajný úložný prostor. S původním klíčkem k zamykání. Výborný stav, kompletně restaurováno.