Lot 70
Karel Schadt (1888 - 1955) POLNÍ CESTA

1. polovina 20. století
Olej, karton
50,5 x 65 cm (v x š)
Vpravo dole "K. Schadt"

Vyvolávací cena
4 000 CZK
   |   160 EUR

Dosažená cena
14 000 CZK
   |   560 EUR

Karel Schadt byl český impresionistický malíř a pedagog z Příbrami, maloval olejomalby krajin. V Příbrami absolvoval Cvičnou školu, měšťanskou školu a učitelský ústav, poté Kalvodovu krajinářskou školu v Praze. První výstavu uspořádal ve svém rodišti, podnikl také studijní cestu po Evropě, především Itálii a Francii.