Lot 151
Karel Laštovka (1938 - 1986) PORTRÉT KVĚTY FIALOVÉ

1975
Olej, plátno
78 x 101 cm (v x š)
Signováno: Vpravo dole "K. Laštovka"

Vyvolávací cena
10 000 CZK
   |   400 EUR

Dosažená cena
80 000 CZK
   |   3 200 EUR

Květa Fialová se o Karlu Laštovkovi vyjadřovala velmi vlídně a k obrazu dodala: "Jeho ale ženské tělo nezajímalo, zajímala ho tvář. Tělo pro něho bylo jenom prostředkem, jak dát duši rozměr. A musím říct, že ten rozměr, který dal mojí duši, mě zcela uspokojil. Můj obraz vznikl někdy kolem roku 1975, ale na přesné datum si nevzpomenu. Karel nebyl z těch, kdo by své obrazy podepisoval a opatřoval je datem. A já to po něm ani nechtěla."