Lot 72
František Xaver Naske (1884 - 1959) ŽENA S KYTAROU

1936
Olej, plátno, karton
50,5 x 48 cm (v x š)
Vpravo dole "Naske"

Vyvolávací cena
4 000 CZK
   |   160 EUR

Dosažená cena
8 000 CZK
   |   320 EUR

František Xaver Naske vycházel ze žánrové malby 19. století, avšak do svých děl přidával hmotovou robustnost. Oblastí jeho námětů byly žánrové výjevy z velkoměstského a později exotického prostředí. Měl velký cit pro barevnost díla, která jeho tvorbě dodává dramatičnost a dynamiku.