Lot 63
Hugo Baar (1873 - 1912) CESTA ALEJÍ

1900
Olej, plátno
58,5 x 90 cm (v x š)
Dole uprostřed: Hugo Baar / 1900

Vyvolávací cena
65 000 CZK
   |   2 708 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK
   |   5 000 EUR

Hugo Baar byl původem český krajinář, který základy malířského umění získal na Škole uměleckých řemesel ve Vídni u ředitele H. Storcka a v ateliéru Rudolfa Ribarze v Mnichově a u G. Hackela a H. Kniera. Věnoval se především krajinomalbě a tu ztvárňoval v duchu secesní estetiky.