Lot 64
Emanuel Krescenc Liška (1852 - 1903) VĚŽE CHRÁMU SV. MIKULÁŠE NA MALÉ STRANĚ

Před 1900
Olej, plátno
90,5 x 49 cm (v x š)
Vpravo dole "E. K. Liška"

Vyvolávací cena
120 000 CZK
   |   5 000 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK
   |   5 833 EUR

Emanuel Krescenc Liška se často věnoval biblickým námětům, které ztvárňoval neobyčejně sugestivně s mystickým nádechem. Předložené dílo je vzácnou ukázkou jiné tématické polohy jeho tvorby, která se věnovala realistickému zobrazování krajiny. Výtečné je zejména vystižení nejrůznějších textur jako jsou cihly, omítka a listoví, které dílu dodávají haptický rozměr. Práce se světlem je téměř fotorealistická. K dílu je přiložen posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové.