Lot 51
August Bedřich Piepenhagen (1791 - 1868) CESTA V HORÁCH ZA BOUŘE A DEŠTĚ

50. léta 19. století
Olej, papír
18,5 x 23,5 cm (v x š)
Vpravo dole "AP"

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 750 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK
   |   7 500 EUR

Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Piepenhagen byl obdařen zela mimořádným talentem a brzy si vypracoval vlastní nezaměnitelný krajinářský výraz, nejprve v duchu sentimentálního preromantismu, později už ve znamení vrcholného romantismu. Předložená Cesta v horách za bouře a deště, intimní poloha Piepenhagenova snivého romantismu, je vytvořena za pomoci rozplývavého světla měkkým štětcovým podáním, v motivu, kompozici i použité barevné škála nese všechny charakteristické znaky Piepenhagenovy krajinářské tvorby."