Lot 50
Quido Mánes (1828 - 1880) (připsáno) PODOBIZNA DÍVKY S KOŠÍČKEM KVĚTIN

70. léta 19. století
Olej, plátno
40,5 x 31 cm (v x š)
Nesignováno

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR
Dosažená cena
90 000 CZK
   |   3 750 EUR

Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Předložené, byť neznačené dílo je nepochybná a velmi půvabná práce Quida Mánese, nejmladšího z dětí Antonína Mánesa. Quido Mánes byl především malířem žánrů, ale ovládal i portrétní umění. V předložené líbivé Podobizně dívky s košíčkem květin ukázal jak svůj postřeh a schopnost pro portrétní charakteristiku, tak smysl pro kompozici barev. Malba je neobyčejně hladká, tence a splývavě nanesená, působí elegantně se smyslem pro střízlivost a celkovou úpravnost."