Lot 122
Josef Drahoňovský (1877 - 1938) DÍVKA SE DŽBÁNEM

1. třetina 20. století
broušené křišťálové sklo, bílé zlato
Průměr 4.5 cm
Signováno: JD

Vyvolávací cena
22 000 CZK
   |   917 EUR
poaukční prodej

Intaglie na řetízku s motivem ženy v dynamické póze se džbánem a rozevlátou drapérií s broušenými okraji a zasazené do montáže z bílého zlata je dílem Josefa Drahoňovského, který významně přispěl k zachování řemeslné glyptiky v Čechách. Intaglie ve variantě křišťálového skla, materiálu, který Josef Drahoňovský v této době využíval i ke šperkařské tvorbě.