Lot 121
Josef Józa Novák (1883 - 1958) BOJOVNÍK

20. léta 20. století
bronz, mramor
42 cm (v)
Signováno: J. Novák

Vyvolávací cena
15 000 CZK
   |   625 EUR
Dosažená cena
17 000 CZK
   |   708 EUR

Josef Joza Novák studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze mezi lety 1901 až 1907. Od roku 1907 studoval soukromě v Paříži, poté pracoval u sochaře prof. Alberta Lauermanna v Detmoldu v Německu. Vystavoval s Jednotou umělců výtvarných a Uměleckou Besedou v Praze. Svými díly je zastoupený ve sbírkách Národní galerie. Nabízená socha na soklu ze sliveneckého mramoru představuje bojovníka v dynamickém gestu hodu oštěpem chránící si hlavu štítem. Uvedený rozměr je se soklem.