Lot 120
Leoš Kubíček (1887 - 1974) MATKA S DĚTMI

1928
lipové dřevo
108 cm (v)
Signováno a datováno vpravo dole: L K 1928

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
poaukční prodej

Veliká socha matky se dvěma dětmi je od akademického sochaře Leoše Kubíčka, který tvořil své vyřezávané sochy v moderním tvarosloví s prvky lidového umění. Nabízená socha byla spolu s autorovou tvorbou vyfocena v jeho ateliéru.