Lot 172
Alén Diviš (1900 - 1956) DLE E. A. POEA

50. léta 20. století
Uhel, papír
59 x 48 cm (v x š)
Nesignováno

Vyvolávací cena
38 000 CZK
   |   1 583 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK
   |   2 708 EUR

Dílo pochází z 50. let, kdy autor pro své zdravotní obtíže už jenom kreslil. Inspirací mu byla povídka Edgara Allana Poea. Alén Diviš byl český malíř a ilustrátor, spolužák Marie Čermínové. V Paříži se stýkal s Bohuslavem Martinů, Josefem Šímou, Františkem Tichým, Toyen a Janem Zrzavým. V roce 1930 se neúspěšně pokusil o přijetí do Spolku výtvarných umělců Mánes. V roce 1932 navštívil severní Afriku a obrazy z této cesty vystavoval v galerii Van Leer.