Lot 173
Vlastimil Beneš (1919 - 1981) ŽENA V ŠÁTKU

1953
Akvarel, papír
Ve výřezu 29 x 22 cm (v x š)
Vpravo dole "Beneš"

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR
Dosažená cena
80 000 CZK
   |   3 333 EUR

Osobitou tvorbu Vlastimila Beneše nelze vždy jednoduše zařadit do hlavních proudů výtvarného umění 20. století. Jeho obrazy jsou naplněny svébytnou poezií, klidem, tichem a melancholií. Věnoval se civilistním tématům, pokroku, technice a civilizaci. Samostatnou kategorii tvoří jeho portrétní tvorba, která se projevuje zvláštní jemností a mlčenlivou poetikou. Ženy se zasněným či melancholickým výrazem skrývají své vnitřní světy a jejich příběhy ponechává Vlastimil Beneš pouze tušené.