Lot 53
August Bedřich Piepenhagen (1791 - 1868) DVĚ PROTĚJŠKOVÉ STUDIE ZIMNÍCH KRAJIN

40. léta 19. století
Olej, karton
14 x 21 cm (v x š)
Na jedné ze studií "AP"

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 750 EUR

Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Práce by se pravděpodobně daly zařadit mezi umělcovy vzorníky, kterých namaloval bezpočet. Tyto vzorníky, obsahující drobné variace přírodních záběrů podobných rozměrů jako mají předložené krajiny, rozesílal mezi své zákazníky a podle jejich výběru pak označenou studii zpracoval na požadovaný formát. Právě poloha snivého romantismu přinesla Piepenhagenovi všestrannou oblibu." Rozměry: 14 x 21 cm a 7,5 x 11 cm.