Lot 54
Josef Navrátil (1798 - 1865) ZÁTIŠÍ S OVOCEM

50. léta 19. století
Olej, papír, karton
18,5 x 26 cm (v x š)
Nesignováno

Vyvolávací cena
95 000 CZK
   |   3 958 EUR
Dosažená cena
95 000 CZK
   |   3 958 EUR

Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Navrátil byl především krajinář a autor mnoha nástěnných maleb, ale v 50. letech obracel svoji pozornost také k realisticky viděným zátiším. Podnětem byla zakázka přítele Jana Chlumeckého, vinárníka a obchodníka s vínem, ovocem a cizokrajným kořením. Pro výkladní skříň jeho lahůdkářství 'U Itala' namaloval i dva vývěsní štíty na plechu." Na zadní straně dole přípis: Josef Navrátil, Zátiší s ovocem ze sbírky MUDr. A Engelbrechta, výstava Teige 1931, č. 11. Verso štítek o zápůjčce do Národní galerie na výstavu J. Navrátila v roce 1965.