Lot 55
PSACÍ STŮL Z OBDOBÍ HISTORISMU

2. polovina 19. století
mahagon, javor
78 x 133 x 71 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
28 000 CZK
   |   1 167 EUR
Dosažená cena
28 000 CZK
   |   1 167 EUR

Bohatě zdobený vídeňský psací stůl určený do prostoru z období historismu s eklektickými prvky, které spojuje nevídaná kombinace florálních a zvířecích prvků. Stolu dominuje horní deska s mimořádně zpracovanou intarzovanou mikromosaikou imitující strukturu rozpitého olejového papíru. Vepředu se soustavou celkem čtyř uzamykatelných šuplíků s vnitřním členěním. S původními dvěma klíčky. Restaurováno.