Lot 37
Joseph von Scheda (1815 - 1888) GENERAL-KARTE VON EUROPA

1845-1847
Polokožená vazba
28 x 24 x 8 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
8 000 CZK
   |   333 EUR
Dosažená cena
8 000 CZK
   |   333 EUR

Detailní topografická mapa Evropy ve 25 sekcích. Každá sekce o velikosti 44x54 cm sestavena ze 4 segmentů, dobově nalepena na plátno s rukopisným štítkem a oblepena jemným plátnem. Přiložen dále rovněž klad listů a barevná geologická mapa, celkem tedy 27 skládaných map. Provedeno barevnou a tónovanou litografií, každá sekce orámována ornamentální bordurou. Již exaktní mapa, která si ještě drží dekorativní charakter starých map. Vše vloženo v luxusním polokoženém zlaceném pouzdře, imitujícím knižní vazbu. Sběratelský exemplář.