Lot 38
Adolphe Mougin (1848 - 1928) PODLAHOVÉ HODINY V EMPÍROVÉM STYLU

Kolem 1875
mahagon, zlacený bronz, smalt, mosaz, ocel
187 x 62 x 42 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
65 000 CZK
   |   2 708 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK
   |   3 125 EUR

Raritní empírové podlahové hodiny z období druhého císařství s rafinovaným designem s bohatou kresbou mahagonového dřeva v kombinaci s precizně zpracovanými v ohni zlacenými bronzy, kterým dominuje čtveřice karyatid a veliký anděl ve spodní části. Na smaltovaném ciferníku signováno: A Mougin. Adolphe Mougin byl věhlasný pařížský hodinář s dílnou na Rue du Turenne 75, později na Rue des Filles du Calvaire. Kvalita zpracování svědčí o jejich určení té nejnáročnější klientele. Kompletně restaurováno, stroj k seřízení.