Lot 39
EMPÍROVÝ LUSTR

2. polovina 19. století
zlacený a patinovaný bronz
115 cm (v), Průměr 74 cm

Vyvolávací cena
70 000 CZK
   |   2 917 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK
   |   4 583 EUR

Působivý šestiramenný lustr v empírovém stylu je mimořádnou ukázkou významné francouzské bronzařské tradice. Dominující černě patinovaný centrální hvězdný glóbus je se středovým prstencem nesoucí celkem šest aplik ve tvaru labutí. Nad nimi celkem dvě koruny, jedna ve tvaru akantových listů, druhá představuje zakončení lustru v podobě váz s květinami. Ve svislé dolů směřující linii zdobí lustr ananasové hlavice. Elektrifikováno, výborný stav.