Lot 58
IKONA SVATÉ BARBORY

1863
Olej, dřevo, zlacené stříbro
18,5 x 14,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   500 EUR
Dosažená cena
12 000 CZK
   |   500 EUR

Ikona svaté Barbory, puncováno 84 zolotniků, značeno Petr Stepanovič Čumakov, punc sv. Jiří. Barbora z Nikomédie též svatá Barbora byla panna a mučednice ve starověké Nikomédii, patřící ke čtrnácti svatým pomocníkům, kteří byli voláni zvláště v těžkých chvílích, například při morových epidemiích. Pravoslavná církev ji oslavuje 4. prosince.