Lot 33
KONZOLOVÝ STŮL Z OBDOBÍ KLASICISMU

Kolem 1780
zlacené a polychromované dřevo, kararský mramor
82 x 72 x 38 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR

Mimořádně kvalitně zpracovaný konzolový stůl ve tvaru demi-lune je ukázkou raného italského klasicismu. Bohatá řezba z lipového dřeva s motivy akantů, ovoce a květů s prověšeným florálním věncem, na třech nohách se zlacenými kanelurami. Horní deska z původního kararského mramoru. Restaurováno.