Lot 81
Karel Špillar (1871 - 1939) KOUPÁNÍ

Kolem 1910
Olej, plátno
44 x 37 cm (v x š)
Vlevo dole "K. Špillar"

Vyvolávací cena
55 000 CZK
   |   2 292 EUR
Dosažená cena
90 000 CZK
   |   3 750 EUR

Karel Špillar na figuru nenahlížel stejně jako jeho učitel Ženíšek, postava byla spíše součástí děje. Oblíbil si živé a pastelové tóny, které rozvířil v impresionistickém duchu a figury zasazoval do různých ročních období, kdy mladé dívky v přírodě působí jako metafora jejího probouzení, bujícího života či odpočinku.