Lot 181
Jiří Bradáček (1922 - 1984) KOVOVÝ KVĚT

1969
bronz
48 cm (v)
Signováno a datováno na plintě: J. BRADÁČEK 69

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR
Dosažená cena
43 000 CZK
   |   1 792 EUR

Bradáčkova práce navazovala na předválečný kubismus, avšak posléze dospěl k vlastní abstraktní morfologii. Stál u zrodu umělecké skupiny Krok 57, jedné z prvních poválečných uměleckých skupin v republice. Získal čestné uznání za plastiku Raněný pták na prestižním La Triennale di Milano v roce 1956 a cenu SKNV v Ústí nad Labem za výtvarnou práci v roce 1961. Byl zastoupen na řadě významných výstav československého umění doma i v zahraničí.