Lot 182
Jiří Bradáček (1922 - 1984) KOMPOZICE I

1967
pískovec
46 cm (v)
Signováno a datováno: Bradáček 67

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR

Nabízená skulptura z pískovce v duchu modernismu nese typické rysy autorových exteriérových děl. Bradáček se na počátku své kariéry přestěhoval do severních Čech. V roce 1958 zaznamenal velký úspěch, když byly jeho porcelánové plastiky Žirafa a Televizní štáb vybrány do expozice keramiky a porcelánu na bruselské Expo 58.