Lot 195
Ivan Ouhel (1945 - 2021) KRAJINA

70. léta 20. století
Olej, dřevo
22 x 20 cm (v x š)
Vlevo dole "I. Ouhel"

Vyvolávací cena
14 000 CZK
   |   583 EUR
Dosažená cena
37 000 CZK
   |   1 542 EUR

Ivan Ouhel studoval na AVU (1968–1974) v ateliéru prof. Karla Součka a na výtvarnou scénu nastoupil v 70. letech, jeho tvorba však dalece přesáhla generační rozměr. Od roku 1975 vystavuje doma i v zahraničí. V letech 1984 a 1988 vystavoval na Bienále v Benátkách. Od roku 1988 je členem volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece, od roku 1992 členem Umělecké besedy. V roce 2009 mu vyšla čtyřdílná monografie, která byla nominována na grafický počin roku. Zastoupen je v mnoha sbírkách uměleckých institucí i soukromých.