Lot 153
Václav Špála (1885 - 1946) KYTICE VE VÁZE

1944
akvarel, papír
47 x 36 cm (v x š)
Signováno dole: Panu Karlu Novákovi do pamětní knihy nakreslil / V Špála 17/12 44-

Vyvolávací cena
60 000 CZK
   |   2 500 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK
   |   5 000 EUR

Akvarel Václava Špály nese jasné znaky tvorby, které jsou pro autora příznačnými co do tematiky i koloritu. Je proveden bravurně a s jistotou. Václav Špála jej vytvořil pro vinárníka Karla Nováka vlastnícího vinárnu poblíž Týnského chrámu, kterou s oblibou navštěvovali malíři i básníci a v návštěvní knize mu zanechávali památku v upomínku.