Lot 221
Milan Janáček (1938 - 2022) ORANŽOVÝ MRAK

2005
Olej, plátno
100 x 80 cm (v x š)
Vlevo dole "M. Janáček 05"

Vyvolávací cena
28 000 CZK
   |   1 167 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR

Milan Janáček se na začátku 21. století zabýval v malbě především geometrickou abstrakcí. Nejdůležitějším inspiračním zdrojem zůstává stále mírně zvlněná a prosluněná krajina rodných jižních Čech. Měkké tvary se prolínají s jasnými a optimistickými barevnými tóny a korespondují s Janáčkovými tendencemi v ilustraci - pevně definovanou tvarovou formou a zářivým vitalistickým koloritem.