Lot 213
Jaroslav Šusta (1927 - 2018) OSTROVNÍ MĚSTO

Kolem 1991
Olej, plátno
90 x 69 cm (v x š)
Dole uprostřed "J. Šusta"

Vyvolávací cena
20 000 CZK
   |   833 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK
   |   833 EUR

Jaroslav Šusta se věnoval mnoha činnostem od zaměřování domů přes barevné nátěry a různé návrhy až po tvarování předmětů, tedy design. Byl autorem designu prvních přenosných televizorů značky Tesla. Jeho křeslo z laminátu a kovu bylo vystaveno v roce 1958 na světové výstavě v Bruselu. Ostrovní město představuje důmyslně vybudovanou strukturu v barvách lastur uprostřed ultramarínového oceánu s atoly.