Lot 212
Jaroslav Šusta (1927 - 2018) KAMENNÝ SLOUP

1991
Olej, plátno
90 x 69 cm (v x š)
Vpravo dole "J. Šusta 91"

Vyvolávací cena
20 000 CZK
   |   833 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK
   |   833 EUR

Jaroslav Šusta byl fascinován městskou krajinou a její jednotlivosti rozhýbával do pozoruhodných abstrakcí, které podněcují lidskou imaginaci. Pracuje s širokou škálou pastelových barev, které ohraničuje ultramarínem a bělobou vrší struktury, které evokují městské povrchy. Vystavováno v galerii La Femme v roce 2018 na výstavě k nedožitým autorovým 90. narozeninám.