Lot 87
Alfons Mucha (1860 - 1939) PLAKÁT KRAJINSKÉ VÝSTAVY V IVANČICÍCH

1912
Barevná litografie, papír
92 x 55 cm (v x š)
Vlevo dole v desce "Mucha"

Vyvolávací cena
70 000 CZK
   |   2 917 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK
   |   4 167 EUR

Plakát vytvořil Mucha roku 1912 pro výstavu, která se měla pro veřejnost otevřít v roce 1913 v jeho rodných Ivančicích. Vévodí mu dvě moravské dívky v krojích a vlaštovky kroužící nad věží kostela Nanebevzetí Panny Marie v Ivančicích. Výstava se bohužel neuskutečnila, ale tento plakát se jako osobní hold rodnému městu naštěstí dochoval. Kostel se vyskytuje i na akvarelech z roku 1878. Později v roce 1903, na vrcholu své kariéry v Paříži, se Mucha vrátil k tomuto námětu v díle Vzpomínka na Ivančice.