Lot 69
Antonín Slavíček (1870 - 1910) PODOBIZNA UMĚLCOVY ŽENY

Kolem 1900
kresba uhlem, papír na kartonu
420 x 345 mm (v x š)
Sign. vlevo dole: A. S.

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK
   |   1 667 EUR

Slavíčkova manželka Míla, roz. Brynychová, s níž se oženil v roce 1895, figuruje v jeho obrazech opakovaně, obvykle jako stafáž. Nabízená kresba představuje osobitý portrét, který ji zobrazuje zezadu a s gestem neurčitě připomínajícím hru na klavír. Výstižné a přesvědčivé provedení spolu s neotřelým konceptem podobizny činí z nabízené kresby dílo mimořádné kvality, v autorově tvorbě unikátní. Publikováno v knize Portrét v Čechách pohledem dvou století na straně 199 pod názvem Paní Míla.