Lot 68
Antonín Hudeček (1872 - 1941) ROZKVETLÁ LOUKA

Kolem 1900
Olej, karton
56 x 74 cm (v x š)
Nesignováno

Vyvolávací cena
160 000 CZK
   |   6 667 EUR
Dosažená cena
400 000 CZK
   |   16 667 EUR

Z posudku PhDr. Mgr. Michaela Zachaře: "Posuzovaný obraz plenérového formátu se váže zejména námětem, kompozicí a koloritem k autorovým okořským malbám, stal se východiskem pro řadu dalších kompozic a nese v sobě přízvuk jímavé a vroucí intimity, předjímající tichou hudbu krajin Le Sidanerových. Nevšední působivost až obřadnost tohoto plenérového díla vyznačujícího se rafinovanou kompozicí, harmonickým sonorním koloritem a sugestivní náladou dokazuje přesvědčivé kvality Hudečkova krajinářství i jeho tehdejší úspěchy na mezinárodní výtvarné scéně." Konzultováno s prof. PhDr. Petrem Wittlichem, CSc.