Lot 78
Bohumil Mareček (1884 - 1962) PODVEČER NA VESNICI

1908
Olej, plátno
57 x 63 cm (v x š)
Vpravo dole "B. Mareček"

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR

Bohumil Mareček je znám především pro secesně laděné akty. Již méně znám je jako malíř krajinář. Vesnickou krajinu maloval opakovaně z mnoha různých úhlů a Podvečer na vesnici nad ostatními malbami vyniká především propacováním námětu a volbou denní doby, kterou se Bohumil Mareček rozhodl ztvárnit, neboť ustoupil od jásavých barev a dal přednost tlumené podvečerní situaci, kterou akcentoval několika světelnými body.