Lot 126
PORCELÁNOVÁ DÓZA ART DECO

20. léta 20. století
porcelán, zlacený kov
16,5 cm (v)
Značeno zespodu značkou výrobce

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   500 EUR
Dosažená cena
12 000 CZK
   |   500 EUR

Vzácná dóza pochází z jedné z té doby nejprestižnějších porcelánek v Německu. Ta fungovala ve Fraureuthu mezi lety 1866 až 1926. Dóza ve zlato-zelené barevné kombinaci s malovanými okřídlenými do secese stylizovanými bytostmi podobající se motýlům a ptactvu má na vršku kovovou zlacenou figurku dítěte, který slouží jako úchytka. Výborný stav.