Lot 75
Tavík František Šimon (1877 - 1942) PŘÍSTAV V OSTENDE

1903
Olej, plátno, karton
20 x 25,5 cm (v x š)
Vlevo dole značkou a zezadu "T. F. Šimon"

Vyvolávací cena
18 000 CZK
   |   750 EUR
Dosažená cena
50 000 CZK
   |   2 083 EUR

Tavík František Šimon patřil mezi žáky Maxe Pirnera a řadil se mezi významné grafiky, malíře, dřevorytce a později učil na AVU. Byl členem SVU Mánes a spoluzakladatel sdružení Hollar. Hojně cestoval a předkládané dílo Přístav v Ostende patří k jeho tématické tvorbě inspirované cestami v poměrně komorním formátu.