Lot 74
František Ženíšek (1849 - 1916) STOJÍCÍ AKT

Kolem 1903
Olej, plátno
96 x 55 cm (v x š)
Vpravo dole "F. Ženíšek"

Vyvolávací cena
120 000 CZK
   |   5 000 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK
   |   7 500 EUR

Ženíšek, příslušník generace Národního divadla, byl vyhledávaným a uznávaným portrétistou. Akt, který zpracoval velmi živě a doslovně, což dokládá jeho schopnost pracovat s realistickou barevností, proporcemi a světlem. V oblasti tváře pracuje spíše skicovitě a nabízí modelce mírnou dávku anonymity zatímco životnost jejích křivek dopřává publiku přímo velkoryse. K obrazu je přiložen posudek od PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové.